PODRÓŻE MOCY

WEEKENDOWY WARSZTAT W OTOCZENIU PRZYRODY

Jedyne takie wydarzenie, podczas którego w grupie osób o podobnych aspiracjach, pragnieniach i marzeniach, doświadczysz podróży w głąb siebie.

16-18 sierpnia 2024

JAWORZNIK

WEEKENDOWY WARSZTAT W OTOCZENIU PRZYRODY

Zarezerwuj miejsce, póki jest dostępne!

To pierwsze takie warsztaty na żywo. Do każdego chcielibyśmy podejść indywidualnie, dlatego grupa uczestników nie będzie duża.

Zamykamy zapisy za:

Dni

:

Godzin

:

Minut

:

Sekund

Co to za wydarzenie?

Podróże Mocy na żywo to nie tylko wydarzenie, to DOŚWIADCZENIE, które na długo zostanie w Twojej pamięci. Nie chodzi jedynie o wyjątkowe wspomnienia, których też oczywiście będzie mnóstwo, ale o swoistego rodzaju transformację, której możesz dokonać podczas rytuałów, medytacji i innych praktyk przygotowanych przez prowadzących. A to wszystko w otoczeniu nieustannie wibrującej natury, przy przyjemnych dźwiękach skwierczącego ogniska i wśród otaczającej aury pełnej spokoju i wyciszenia.

Jeśli od dawna szukasz sposobu, by:

Przepracować swoje problemy

i blokady emocjonalne,

Otworzyć się na nowe ścieżki, kreatywność i radzenie sobie z wyzwaniami codzienności,

Uzyskać więcej wiedzy
i doświadczenia w zakresie medytacji,

Odwrócić się do wewnątrz

i lepiej zrozumieć siebie,

Doświadczać więcej, głębiej

i wyraźniej,

Poznać ludzi, którzy są w tym samym miejscu, co Ty.

Warsztat Podróże Mocy na żywo jest dla Ciebie idealnym miejscem. Tutaj w końcu dotrzesz do źródła. W końcu spotkasz się z samym sobą. I w końcu odzyskasz wewnętrzną harmonię.

Cena: 2500 zł

3500 zł

Obejmuje:

  1. Wszystkie warsztaty opisane w programie.
  2. Zakwaterowanie w pokojach 2- i 3- osobowych.
  3. Wyżywienie obejmujące śniadania, obiady i kolacje.

Obniżka wynika z planowanego filmowania opinii uczestników na miejscu – chcemy uwiecznić Wasze refleksje zarówno przed rozpoczęciem, jak i po zakończeniu wydarzenia.

Kim jesteśmy?

Artur Sołtys 

Dyplomowany hipnoterapeuta kliniczny, absolwent Institute
of Clinical Hypnosis w Londynie, energoterapeuta i nauczyciel medytacji. W swojej pracy łączy podejście naukowe z elementami medycyny niekonwencjonalnej. Od lat praktykuje i uczy się
u uzdrowicieli z całego świata, głównie z Ameryki Południowej,
co pozwala mu przekazywać dalej mądrość i starożytną wiedzę pochodzącą z różnych tradycji.Lider tradycyjnych Szałasów Potów (Temazcal) oraz Ceremonii Kakao. Autor książki „Podróże mocy. Jak żyć w zgodzie ze sobą, poznać i zaakceptować siebie, odnaleźć pasję i wewnętrzny spokój dzięki autohipnozie
i medytacji”.

Maria Sołtys

Od kilkunastu lat zajmuje się rozwojem osobistym, prowadząc warsztaty, szkolenia oraz indywidualne sesje. Certyfikowany Coach Systemowy Ustawień Rodzinnych, Instruktorka Jogi Kundalini KRI (w trakcie II stopnia), zawodowa artystka (ukończyła Akademię Sztuk Pięknych), slawistka (slawistyka na UŚ), liderka Ceremonii Kakao i warsztatów rozwojowych, multiinstrumentalistka (instrumenty etniczne, perkusyjne, relaksacyjne, gitara i inne). Dzięki holistycznemu podejściu do człowieka, które uwzględnia jednocześnie aspekty fizyczne, emocjonalne, mentalne oraz duchowe, pomaga ludziom bardziej świadomie pracować nad swoim rozwojem i osiągać większą harmonię w swoim życiu.

AGENDA WYDARZENIA

PIĄTEK 16 SIERPNIA

15:00 → przyjazd, zakwaterowanie 

16:00 → obiad 

18:00 → spotkanie powitalne

20:00 → Szałas Potów — Temazcal

23:00 → kolacja

SZAŁAS POTÓW — TEMAZCAL

OCZYŚĆ CIAŁO I DUCHA

Prowadzący: Artur Sołtys

Szałas Potów, zwany inaczej Temazcal (dom z gorącymi kamieniami) lub Inipi (chata parowa), to staroindiański rytuał oczyszczający. Podczas tej praktyki będziemy przebywać w zaciemnionym szałasie, zbudowanym z naturalnych materiałów, w którym gorące kamienie polewane będą wodą.

Szałas Potów wywodzi się z tradycji majańskich (rejony Meksyku i Gwatemali) oraz z tradycji plemienia Lakota (Ameryka Północna). Ceremonia składa się
z czterech części — czterech bram, podczas których łączymy się z czterema kierunkami świata oraz z czterema okresami w życiu człowieka — dzieciństwem, wiekiem nastoletnim, dorosłością oraz starością.

Udział w rytuale to wyjątkowe doświadczenie, podczas którego zyskuje ciało
i duch. Ciepło i para sprawiają, że wypacamy toksyny i wspomagamy krążenie. Natomiast na poziomie duchowym mamy możliwość doświadczenia głębokiego wglądu w nasze życie i w nas samych. Kontakt z naturą i szczególna podróż odbyta podczas rytuału, są symbolem powrotu do łona, podczas których możemy doświadczyć wewnętrznych procesów transformacji i autorefleksji.

SOBOTA 17 SIERPNIA

08:30 → ćwiczenia fizyczno-oddechowe 20 minut
09:00 → śniadanie
10:00 → Odkryj Swoje Zwierzę Mocy — warsztat
13.30 → obiad
14.30 → Ustawienia Systemowe — praca w grupach
18.00 → kolacja
19.30 → Ceremonia Kakao + koncert mis kryształowych i gongu

ODKRYJ SWOJE ZWIERZĘ MOCY — WARSZTAT

 

POZNAJ SWOJEGO DUCHOWEGO PRZEWODNIKA

Prowadzący: Artur Sołtys, Maria Sołtys

Zwierzę Mocy to archetyp, który pokazuje nasze ukryte zdolności i staje się naszym przewodnikiem. Każdy z nas je posiada. Wiedza na ten temat pochodzi
z wielu tradycji ludzi natywnych. Jak świadomość tego, a także odkrycie
i połączenie się ze swoim Zwierzęciem Mocy może pomóc Ci we współczesnym życiu? Wierzymy, że każdy człowiek ma jedno lub więcej Zwierząt Mocy, które są z nim związane od urodzenia lub które pojawiają się w kluczowych momentach życia.

Praca ze zwierzętami mocy polega na nawiązywaniu kontaktu z tymi duchowymi przewodnikami w celu uzyskania wsparcia, mądrości oraz uzdrowienia
na różnych poziomach życia.
To osobisty proces, różniący się w zależności
od indywidualnych potrzeb i doświadczeń duchowych. Praca ze Zwierzętami Mocy często zaczyna się od nawiązania kontaktu z nimi. Może to być osiągnięte poprzez medytację, rytuały, sny lub inne formy duchowej praktyki.

Podczas warsztatu odbędziemy Podróż Mocy przy dźwiękach bębnów szamańskich, w trakcie której będziesz mógł/mogła połączyć się ze swoim duchowym przewodnikiem.

USTAWIENIA SYSTEMOWE — PRACA Z POLEM

ROZWIŃ ZDOLNOŚĆ GŁĘBOKIEGO ZROZUMIENIA

Prowadzący: Maria Sołtys

Według Berta Hellingera (niemieckiego psychoterapeuty i twórcy metody więzów rodzinnych) ludzkie życie jest głęboko splatającą się siecią relacji i informacji zawartych w „Wiedzącym Polu” rodziny, z której pochodzimy.
To pole jest magazynem zarówno jasnych, jak i ukrytych faktów dotyczących naszych relacji rodzinnych oraz innych sfer życia.
Metoda pracy z polem służy uzdrowieniu emocjonalnemu i rozwiązaniu traum przekazywanych przez pokolenia. Odgrywa istotną rolę w kontekście zawodowym, wspomagając proces podejmowania decyzji i odkrywając skrywane dynamiki.

Centralnym elementem pracy z polem wiedzącym jest reprezentacja, polegająca na wybieraniu osób do odgrywania ról członków rodziny lub innych istotnych elementów systemu. Reprezentanci, choć nieznający wcześniej uczestnika ani jego historii, dzięki intuicji i prowadzeniu, mogą ujawnić głęboko zakorzenione wzorce
i dynamiki.
Proces ten pozwoli Ci na głębsze zrozumienie istniejących
w systemie relacji i schematów, co prowadzi do możliwości uzdrowienia
i przywrócenia harmonii.

Warsztaty oparte na pracy w polu wiedzącym rozwijają intuicyjne zdolności
i umożliwiają uczestnikom głębsze zrozumienie własnego życia oraz jego uwarunkowań. Ćwiczenia wykonywane w grupach pozwalają na odkrycie ukrytych informacji i mechanizmów, które kształtują nasze życie, wspomagając tym samym proces osobistego i duchowego rozwoju.

CEREMONIA KAKAO + KONCERT RELAKSACYJNY

ROZWIŃ ZDOLNOŚĆ GŁĘBOKIEGO ZROZUMIENIA

Prowadzący: Artur Sołtys, Maria Sołtys

Kakao, zwane „napojem bogów”, to prastary dar natury, którego tajemnice były strzeżone przez wieki, w sercu Ameryki Środkowej. To nie tylko napój, lecz przede wszystkim rytuał, który otwiera serca i pozwala wsłuchać się w najgłębsze echa własnej duszy.

Ceremonialne kakao, wytwarzane z surowych, organicznych ziaren, stanowi prawdziwy eliksir życia. Jako naturalny adaptogen, bogaty w minerały
i przeciwutleniacze, wspiera pracę umysłu, poprawia nastrój, wzmacnia ciało
i polepsza krążenie, przynosząc harmonię i równowagę.

Nasza wieloletnia współpraca z różnorodnymi tradycjami, w tym z mądrością gwatemalskich Majów znad jeziora Atitlan, umożliwia podczas ceremonii głębokie uzdrowienie emocji i otwarcie się na wewnętrzny głos. Kakao, ze swoimi wyjątkowymi właściwościami, otwiera serce, prowadząc ku refleksji i odkrywaniu nowych perspektyw, które mogą odmienić życie.

Podczas spotkania będziemy celebrować w duchu różnych tradycji, śpiewając pieśni, tworząc przestrzeń dla swobodnego ruchu, medytacji i relaksu. To także moment na zgłębianie duchowości i osobistego rozwoju poprzez zadawanie pytań
i dzielenie się wiedzą. Wspólnie stworzymy świętą przestrzeń, w której każdy uczestnik będzie mógł odnaleźć wewnętrzny spokój i inspirować się
do pozytywnych zmian.

KONCERT RELAKSACYJNY

DOŚWIADCZENIE NA POZIOMIE FIZYCZNYM, EMOCJONALNYM I MENTALNYM

Prowadzący: Maria Sołtys

Gongi i misy kryształowe, to subtelne i pełne harmonii instrumenty, które potrafią dotrzeć do najgłębszych zakamarków naszej duszy. Rezonują nie tylko w sposób dźwiękowy, ale także energetyczny, przynosząc spokój i równowagę zarówno umysłowi, jak i ciału. Fale dźwiękowe wypuszczane przez te instrumenty otwierają na doznania duchowe i emocjonalne.

Podczas koncertu skupimy się nie tylko na gongach i misach kryształowych. Użyjemy również innych instrumentów, które wzbogacą doświadczenie słuchaczy. Rav drumy swoim głębokim basowym brzmieniem oraz subtelnie melodyjnymi wibracjami przypomną nam o naturalnym rytmie życia. Flety, ksylofon i inne instrumenty etniczne wprowadzą nas w odległe krajobrazy i tradycje, jednocześnie budząc uczucie wspólnoty z naturą i historią ludzkości.

Ten koncert to muzyczne i duchowe doświadczenie, które pozwoli zapomnieć
o codziennych troskach i zanurzyć się w głębokim relaksie oraz refleksji. To okazja do połączenia się z pięknem i potęgą dźwięku oraz doznania jego uzdrawiającej mocy na wielu poziomach istnienia.

NIEDZIELA 18 SIERPNIA

08:30 → ćwiczenia fizyczno — oddechowe 20 min.
09:00 → śniadanie
10:00 → integracja doświadczeń. Medytacja — Podróż Mocy
14:15 → obiad
15:00 → opuszczenie ośrodka

MEDYTACJA — PODRÓŻ MOCY

 

ODKRYJ DROGĘ W GŁĄB SIEBIE

Medytacja „Podróże Mocy” to warsztat skupiający się na głębokim doświadczeniu medytacyjnym poprzez prowadzoną grupową praktykę. To podróż do własnego wnętrza i odkrycia siebie na nowo. To czas głębokiej refleksji i poczucia zgodności ze sobą.

Prowadzący warsztat będzie przewodniczył medytacji, kierując Cię przez wizualizacje i wewnętrzne podróże, które pomogą dotrzeć do głęboko zakorzenionych uczuć, przekonań czy emocji. Podczas podróży w głąb własnego umysłu i serca, będziesz mieć okazję spojrzeć na siebie z nowej perspektywy, lepiej zrozumieć swoje potrzeby oraz odnaleźć spokój i harmonię wewnętrzną.

Medytacja przynosi nie tylko relaksację i odprężenie, ale również głębsze zrozumienie siebie, a co za tym idzie — umiejętność radzenia sobie z codziennym stresem i wyzwaniami. To inspirujące doświadczenie transformacyjne, które wspiera rozwój osobisty i duchowy.

WYRUSZ W PODRÓŻ I POZNAJ SIEBIE NA NOWO

PODRÓŻE MOCY

WEEKENDOWY WARSZTAT W OTOCZENIU PRZYRODY

WEEKENDOWY WARSZTAT W OTOCZENIU PRZYRODY

16-18 sierpnia 2024

JAWORZNIK

Podróże Mocy na żywo to pierwsze takie wydarzenie. Do zorganizowania weekendowego warsztatu przekonali i zainspirowali mnie uczestnicy platformy Podróże Mocy, na której regularnie prowadzę medytacje na żywo.

Zrozumiałem, że wspólna praktyka może przynieść jeszcze więcej korzyści. Podczas tego wyjątkowego spotkania będziesz miał okazję doświadczyć rytuałów, które od tysięcy lat służą ludziom w poszukiwaniu głębszej świadomości i uzdrawiającej transformacji.

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

Miejsce wydarzenia:

Ośrodek znajduje się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, na skraju wsi Jaworznik. To ogrodzona, 2-hektarowa posesja w lesie sosnowo-brzozowym, z ogrodem pełnym ziół i kwiatów. W ogrodzie ziołowym znajduje się krąg zaprojektowany z 22 jurajskich kamieni wapiennych, a obok niego miejsce na ognisko.
Warsztaty będą odbywały się w Chacie Zielarki — osobnym budynku położonym niedaleko ogrodu.

Do dyspozycji uczestników jest parking, lodówka oraz czajnik.

Magiczny Dwór
Adres: Źródlana 7a, 42-310 Jaworznik
Strona ośrodka: https://magicznydwor.pl